Rwa kulszowa jak leczyć – zalety rehabilitacji

Zdrowie wymaga dokładnego i regularnego dbania. Musimy przedsięwziąć wiele aktywności fizycznych, zdrowych nawyków żywieniowych, jak i regularnie kontrolować swój stan u lekarza, aby wiedzieć, czy jest z nami dobrze. Jednak wady postawy wskutek siedzącego trybu życia, złe nawyki, stany zapalne, czy częste sytuacje stresujące. Jedną z dolegliwości, które dotykają wiele osób borykających się tego typu przypadłościami, jest rwa kulszowa. To ból w dole pleców, który promieniuje aż do kończyn dolnych – do łydki, a nawet do stopy. Jest jednak wiele sposobów, które można przedsięwziąć, aby temu zaradzić.

Rwa kulszowa jak leczyć – różne sposoby

Osoby zmagające się z rwą kulszową zaczynają najczęściej od najbardziej tradycyjnego sposobu, a więc od środków przeciwbólowych. Nie jest on jednak zawsze wystarczająco skuteczny, a same medykamenty mogą wyrządzić spore szkody w organizmie ludzkim. Jest to metoda nie do końca dobrze oddziałująca, tak na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne człowieka. Nieco lepszą alternatywą są żele przeciwbólowe stosowane na konkretne miejsca, w których doskwiera ból danej osobie. Jednak pamiętać należy też o aktywnościach, które trzeba podjąć, aby zredukować ból w danej sytuacji. Wśród nich są właściwe pozycje, w których osoba zmagająca się z bólem powinna leżeć. Przede wszystkim jest to pozycja boczna z nogami ugiętymi w kolanach, jak i pozycja na plecach z poduszkami pod nogami lub z nogami opartymi o krzesło. Są także pewne wskazania oraz przeciwwskazania podczas poruszania się osoby, którą trapi to schorzenie.

Przede wszystkim należy ograniczyć podnoszenie ciężkich przedmiotów i chwytać je w obydwie ręce, schylanie się zastąpić kucaniem oraz pamiętać o bardzo ostrożnym wstawaniu z łóżka. Należy bezpiecznie przejść z pozycji siedzącej do pozycji stojącej, a następnie dopiero powstać. Rehabilitacja ma spore znaczenie takie jak: wzmocnienie mięśni otaczających kręgosłup oraz, przywrócenie ich sprawności, rozluźnić je, a także poprawić stabilizację kręgosłupa w taki sposób, aby móc właściwie się poruszać.

Rehabilitacja metodą ARP Wave

Jednak, aby na dobre zredukować bóle i uczynić to szybko, warto zainteresować się metodą ARP Wave. Jest to terapia często stosowana przez profesjonalnych sportowców, którzy zmagają się z kontuzjami. Jest ona alternatywą dla tradycyjnych form rehabilitacji, podczas których pacjent musi wykonywać po kilkanaście powtórzeń. Jednak w metodzie ARP Wave niezwykle istotny jest elektrostymulator zwiększający znacząco impulsy dostarczane leczonym mięśniom. Dzięki temu pacjent nie musi pracować tak intensywnie, a efekty pojawiają się znacznie szybciej już po pierwszej sesji ze specjalistą.

Z tej opcji korzystają całkiem różne osoby – może to pomóc zarówno tym, którzy dopiero zauważyli objawy rwy kulszowej, jak i tym, którzy cierpią przewlekłym chorobom, np. wielopoziomowym przepuklinom dysku. W celu upewnienia się, czy przypadłość, która nas dotknęła to rzeczywiście rwa kulszowa, należy udać się do lekarza w celu wykonania testu Lasegue’a.

Więcej informacji:
https://rehabilitacja-arpwave.pl/rwa-kulszowa-ile-trwa-bol-jak-przyspieszyc-powrot-do-zdrowia
https://rehabilitacja-arpwave.pl/czy-i-jak-rehabilitacja-pomaga-na-rwe-kulszowa
https://rehabilitacja-arpwave.pl/jak-zyc-z-rwa-kulszowa-co-moze-pomoc-zlote-zasady-profilaktyki