Kosmetyki do skóry atopowej usuwają swędzenie, pieczenie i podrażnienie

Łuszczące się plamy na skórze ramion i stany zapalne na policzkach to objawy skóry atopowej ujawniające się w dzieciństwie. Ale u dorosłych atopowe zapalenie skóry także daje objawy powodujące wiele niedogodności: nieprzyjemne swędzenie i złuszczanie, których nie można łatwo wyeliminować.

Dlaczego dochodzi do zachorowania na atopowe zapalenie skóry?

Atopowe zapalenie skóry jest przewlekłą, niezakaźną zmianą zapalną skóry. Dokładne przyczyny jej występowania są nieznane, ale uważa się, że podstawą jest czynnik dziedziczny, czyli genetyka. Ogólnie atopia jest czymś w rodzaju gotowości organizmu do wywołania reakcji alergicznej (innym przykładem choroby atopowej jest astma oskrzelowa). Być może nowoczesny styl życia w dużych miastach zwiększa ryzyko; według różnych hipotez może to wynikać z „nadmiaru” higieny w porównaniu z przeszłością lub ze zwiększonym poziomem stresu.

Oczywiście, gdy już wystąpiła reakcja skórna, wpływ zewnętrzny na nią również wpłynie na stan skóry.

Właściwa pielęgnacja skóry atopowej

Ważne w pielęgnacji jest nawilżenie skóry. Sucha skóra pogarsza stan, a bariera ochronna jest uszkodzona. Dlatego najważniejszą rzeczą, jaką osoba cierpiąca na atopowe zapalenie skóry powinna zrobić to przestrzeganie stosowania kosmetyków do skóry atopowej. Na rynku dostępna jest seria takich produktów firmy Allergoff: krem, emulsja do kąpieli i oliwka do kąpieli.

Emulsja do kąpieli Allergoff Atopy to pierwszy z linii kosmetyków do skóry atopowej

Prysznic zamiast kąpieli w wannie jest lepszym rozwiązaniem dla osób z atopową skórą. Woda z kranu jest chlorowana, co negatywnie wpływa na skórę, która dodatkowo wysycha, dlatego nie zaleca się długiego leżenia w wannie. Stosowanie mydła jest nieodpowiednie, ponieważ może ono zawierać substancje uszkadzające warstwę lipidową skóry. Do kąpieli dobrze jest używać emulsję Allergoff Atopy, która ma działanie natłuszczające i chroniące skórę przed podrażnieniem, jakie może spowodować zbyt intensywne wycieranie się ręcznikiem po kąpieli.

Emulsja zabezpiecza skórę tworząc na jej powierzchni płaszcz ochronny, który eliminuje wystąpienie takich objawów jak: swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie. Ten produkt należy do kosmetyków do skóry atopowej, podatnej na powstawanie różnych schorzeń dermatologicznych jak: łuszczyca i łojotokowe zapalenie skóry. Osoby cierpiące na takie dermatozy powinny używać tylko profesjonalnych i sprawdzonych produktów specjalnego przeznaczenia. Ważną zaletą emulsji Allergoff Atopy jest możliwość jej zastosowania u małych dzieci od pierwszego miesiąca życia.

Jednym ze składników produktu jest kompleks olejowy wspierający regenerację skóry atopowej oraz zapewniający jej zabezpieczenie przed bezpośrednim działaniem czynników pochodzących z zewnątrz. Mocznik będący kolejnym cennym składnikiem tej emulsji powoduje ustąpienie swędzenia i odczuwania suchości skóry. Pozostałe składniki posiadają właściwości przeciwbakteryjne i niwelują namnażanie się mikroorganizmów chorobotwórczych. Podczas używania emulsji skóra jest doskonale nawilżona.

Oliwka do kąpieli Allergoff Atopy to kolejny kosmetyk do skóry atopowej

Produktem wspomagającym leczenie atopowego zapalenia skóry jest oliwka Allergoff Atopy, z której mogą korzystać również osoby cierpiące na inne choroby wymienione wyżej. Naturalne składniki produktu nie spowodują podrażnień a przeciwnie dadzą dobre nawilżenie i natłuszczenie skóry. Oliwka została wyprodukowana na bazie olejów takich jak: Omega Plus, sojowy, lniany i olej z ogórecznika. Działanie tych składników powoduje skuteczne zmiękczanie naskórka i zwiększenie ochrony bariery lipidowej skóry, która nie będzie traciła wody i zachowa prawidłowe nawilżenie. Podobnie jak w przypadku emulsji, oliwka Allergoff Atopy wyeliminuje dokuczliwe uczucie swędzenia i przesuszenia skóry.

Krem do ciała Allergoff Atopy został uznany za skuteczny kosmetyk do skóry atopowej

Kosmetyki do skóry atopowej muszą być wyprodukowane z uwzględnieniem wymagań skóry podatnej na dermatozy i alergie. Nie mogą posiadać sztucznych składników podrażniających i tak delikatną i cienką skórę. Krem do ciała Allergoff Atopy jest dopełnieniem kuracji leczniczej i służy do łagodzenia wspomnianych już symptomów. Jest to kosmetyk o właściwościach powlekających i chroniących skórę, a także nawilżających i natłuszczających.

Nie tylko skóra atopowa korzysta przy stosowaniu tego kosmetyku, ale również skóra podatna na zmiany spowodowane alergią, łojotokowym zapaleniem skóry, łuszczycą. Pobudzanie skóry do tworzenia zdrowej flory bakteryjnej chroni przed atakiem patogenów nasilających objawy dermatoz. Naturalny wyciąg z rośliny takiej jak kardiospermum zielone oraz oleje: z pestek czarnej porzeczki, słonecznikowy, sezamowy, kukurydziany, olej z ogórecznika oraz mocznik zapewniają ochronę przed utratą wody, dają prawidłowe nawilżenie i pobudzają naturalną odbudowę skóry.