Pożyczki do domu – dlaczego warto?

Coraz więcej pozabankowych firm pożyczkowych udziela tzw. pożyczek do domu, czyli nie przelewanych na konto, ale dostarczanych bezpośrednio do domu klienta. Dzięki temu mogą je zaciągnąć np. osoby starsze, bez dostępu do Internetu, z kontem zablokowanym przez komornika lub osoby chcące skorzystać z osobistego doradztwa w sprawie danej oferty.

Bezpieczeństwo i wygoda

Do najważniejszych zalet pożyczki w domu należy:

  • Wygoda. W końcu wystarczy tylko zadzwonić do firmy pożyczkowej (lub – w przypadku niektórych z nich – złożyć wniosek online) i poczekać na jej przedstawiciela, który przywiezie nam wszystkie niezbędne dokumenty i oczywiście pieniądze.
  • Dyskrecja. Pożyczka tego typu nie jest przelewana na konto, a więc żaden inny użytkownik naszego rachunku bankowego się o niej nie dowie.
  • Bezpieczeństwo. Pieniądze są nam przywożone bezpośrednio do domu, a zatem – w przeciwieństwie do pożyczek udzielanych np. przez banki – nie musimy iść z nimi przez miasto, narażając się w ten sposób na ryzyko kradzieży.
  • Fachowe doradztwo. Klienci, zwłaszcza zaciągając pożyczki online, mają często problem ze zrozumieniem umowy, podpisują umowy wątpliwe itd. Pożyczka w domu to z kolei możliwość rozmowy z agentem terenowym, który wyjaśni każdy punkt umowy i odpowie na wszystkie nasze pytania.

Oczywiście – aby wybrać dobrą i, co ważniejsze, bezpieczną firmę pożyczkową – trzeba poświęcić odpowiednio dużą ilość czasu na przeanalizowanie ofert. Tych ostatnich jest bowiem mnóstwo – czy to w Internecie, czy to na tablicach ogłoszeniowych, czy gdziekolwiek indziej. Jednak niestety, wiele z nich to zwykłe oszustwa, mające na celu wyciągnąć łatwe pieniądze od osób w kryzysie finansowym. Na co więc zwracać uwagę, zanim wybierzemy konkretną ofertę pożyczki obsługiwanej w domu?

Analiza ofert pożyczkowych

Zanim skorzystamy z jakiejkolwiek pożyczki w domu, warto zwrócić uwagę:

  • Czy dana firma pożyczkowa proponuje uczciwą ofertę, bez żadnych dopisków drobnym drukiem lub wątpliwych punktów w umowie?
  • Czy jest to firma znana i z dobrą renomą?
  • Czy ma wystarczająco duże doświadczenie w branży finansowej?
  • Czy zakres oferowanej przez nią pożyczki spełnia nasze oczekiwania?
  • Czy obsługa pożyczki nie kosztuje zbyt dużo? (Zasadniczo – jeśli chodzi o pożyczki do domu – obsługa nie przekracza 25% pożyczanej kwoty.)

W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można skorzystać też z rankingów z pożyczkami, które zestawiają ze sobą wyłącznie oferty godne zaufania, uczciwe, bezpieczne, słowem: oferty zadowalające klientów.

Dodaj komentarz