SUV Volvo – znajdź idealny model w województwie dolnośląskim

SUV (Sport Utility Vehicle) to samochód, który łączy w sobie dwa typy pojazdów –terenowe i osobowe, o wysokich zdolnościach do jazdy w trudnych warunkach. Przez długi czas kierowcy nie byli przekonani do tego typu nadwozia, uważając, że tego typu samochody są za duże i pochłaniają o wiele większe ilości paliwa. Z czasem ten pogląd uległ jednak zmianie, a dziś na polskich drogach można zauważyć sporo SUV-ów. Wielu producentów samochodów rozpoczęło również produkcję tego typu pojazdów – ma to związek z dużym zapotrzebowaniem na ten rodzaj nadwozia. Kierowcy, którzy decydują się na SUV-a, podkreślają, że ma on wiele zalet.

Czym charakteryzuje się SUV Volvo?

Jeśli zadałoby się kierowcom pytanie, z czym kojarzą im się SUV-y, z pewnością pierwszym skojarzeniem byłyby spore rozmiary tego pojazdu. Owszem – ten rodzaj nadwozia charakteryzuje się większą pojemnością bagażnika oraz kabiny, dzięki czemu mamy możliwość przewożenia dużych ilości bagażu oraz kilku dodatkowych pasażerów, zapewniając przy tym komfort każdemu z nich; dlatego SUV to gwarancja udanej podróży. Wygoda ma z kolei szczególne znaczenie w przypadku wyjazdów z dziećmi. Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że podczas wyjazdu z pociechami potrzebnych jest wiele różnych przedmiotów. Wyjeżdżając z dzieckiem, musisz zabrać np. wózek, niezbędne kosmetyki, łóżeczko, a to wszystko gdzieś trzeba zmieścić. Dzięki temu, że SUV ma dużą przestrzeń, jest w stanie przyjąć więcej potrzebnych rzeczy. Dodatkowo, w kabinie samochodu są kieszenie oraz schowki na mniejsze rzeczy – możesz tam schować np. tablet, który przyda się, gdy dziecko znudzi dłuższa podróż.

SUV Volvo  dolnośląskie stawia na bezpieczeństwo

SUV jako samochód łączący w sobie cechy pojazdu terenowego i osobowego, jest autem większych rozmiarów niż sedan czy kombi. Wybierając ten rodzaj nadwozia, decydujesz się równocześnie na o wiele wyższy komfort jazdy. Ze względu na ich rozmiar, nie jest zaskoczeniem, że SUV-y Volvo są jednymi z najbezpieczniejszych samochodów na drogach i często uzyskują dobre wyniki, gdy przechodzą rygorystyczne testy zderzeniowe Euro NCAP. – są w stanie przyjąć siłę zderzenia skuteczniej niż mniejsze samochody, ponieważ są większe i cięższe, co zmniejsza ryzyko obrażeń u wszystkich pasażerów.

SUV-y sprawdzają się nie tylko podczas kolizji, lecz także potrafią im zapobiegać. Te od Volvo często wyposażone są w szeroką gamę systemów wspomagania kierowcy, które ostrzegają prowadzącego pojazd o zagrożeniach i zmniejszają ryzyko występowania wypadków. Z kolei urządzenia takie jak czujniki parkowania i asystent martwego pola są bardzo przydatne kierowcy, ponieważ przeszkody podczas jazdy większymi pojazdami mogą być trudniejsze do wykrycia.

Dlaczego SUV Volvo sprawdzi się na Dolnym Śląsku?

SUV Volvo i dolnośląskie to znakomite połączenie. Dlaczego? Pierwszym powodem jest fakt, że w tym województwie rozciągają się Sudety – mieszkańcy górzystych terenów z pewnością docenią możliwości SUV-ów. Co więcej, aby żyć w zgodzie z przyrodą, niezależnie od tego, czy zamieszkuje się tereny miejskie czy bliższe naturze, warto postawić na pojazd, który będzie emitował jak najmniej zanieczyszczeń. SUV Volvo w dolnośląskim V-Motors jest do nabycia w kilku ekologicznych wersjach – Mild-Hybrid, hybrydy oraz jako samochód elektryczny. Poznaj zalety SUV-ów Volvo: modele XC90, XC60 czy XC40 już na Ciebie czekają! To nie tylko elegancki i stonowany, skandynawski design, lecz także wiele nowoczesnych systemów wspomagających kierowcę podczas jazdy. Pojazdy te dostępne są ponadto w wielu wersjach wyposażeniowych – każdy kierowca będzie mógł wybrać dla siebie opcję dopasowaną od jego preferencji.

Ogromną zaletą SUV-ów jest również to, że w wersjach benzynowych lub wysokoprężnych zauważalne jest ich niższe zużycie paliwa, za sprawą zintegrowanego rozrusznika aktywnie wspierającego silnik. Chcąc poznać bliżej SUV-y, warto umówić się na jazdę testową. V-Motors w Lubinie i Wrocławiu zapraszają!

Więcej informacji na: https://vmotors.volvocars-partner.pl/