Dobre usługi pogrzebowe na warszawskiej Ochocie

Dzisiejszy poradnik dedykujemy osobom, które mieszkają na warszawskiej Ochocie. Postanowiliśmy sprawdzić, czy w razie nagłej sytuacji rodzinnej, gdzie umiera nasza bliska osoba, możemy w krótkim czasie zapewnić jej godny pogrzeb. Wykorzystamy dostępną nam wiedzę o zakładach pogrzebowych działających w tej okolicy. Przy okazji odpowiemy na pytania typu: jak sprowadzić ciało zmarłego zza granicy, czy firma oferująca usługi pogrzebowe musi być tą, która działa najbliżej cmentarza, gdzie odbędzie się miejsce pochówku, oraz jak rozliczyć koszty pogrzebu i organizacji stypy. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Na początku sprawdzamy czy w okolicy, o której mowa, łatwo jest znaleźć firmę oferującą usługi pogrzebowe. Warszawa-Ochota jest dość dużą dzielnicą. Znajduje się na jej terenie kilka dużych cmentarzy, a przy każdym z nich działa kilka firm pogrzebowych. Od razu możemy odpowiedzieć tutaj na jedno z pytań ze wstępu. Otóż nie musimy wynajmować zakładu pogrzebowego, który znajduje się najbliżej interesującego nas cmentarza. Może to być nawet firma z drugiego końca dzielnicy, jednak oczywiście będzie nam lepiej i wygodniej, jeżeli postanowimy postawić na firmę działającą w najbliższej okolicy tego cmentarza, gdzie odbyć się ma pochówek. Zakłady pogrzebowe posiadają bowiem chłodnie, gdzie przechowywane są zwłoki zmarłego do czasu pogrzebu i najlepiej jest, jeśli transport zwłok na cmentarz odbywa się na możliwie krótkim odcinku. Wydaje się, że takie rozwiązanie jest najlepsze, aczkolwiek wszystko zależy od naszego wyboru.

Kolejna sprawa, to sytuacja w której musimy sprowadzić zwłoki z daleka, ponieważ nasz bliski zmarł w innej części Polski, lub za granicą. Transportem zwłok zajmują się różne firmy, jednak najlepiej by nasza firma pogrzebowa realizowała transport samodzielnie. Wtedy nie musimy się o nic dodatkowo martwić, wystarczy tylko raz zdecydować się na konkretne usługi pogrzebowe. Warszawa-Ochota posiada wiele firm oferujących zarówno usługi organizacji pogrzebu, jak również posiadająca własne chłodnie, możliwość transportu zwłok, a nawet mająca dostęp do własnego krematorium. To ostatnie może się nam bardzo przydać wtedy, gdy zmarły życzył sobie skremowania po śmierci i złożenia prochów w urnie. Pamiętajmy, że jeśli mamy do czynienia właśnie z taką sytuacją, to bardzo dobrze jest wybrać zakład, który świadczy wszystkie te usługi jednocześnie. Dobrze, by posiadał także pomieszczenie na organizację stypy, często zakłady w tym celu współpracują z jedną z pobliskich restauracji.

Jeżeli chodzi o kwestię finansowania całego pogrzebu, to tutaj przysługuje zasiłek wypłacany przez ZUS. Trzeba jednak o niego najpierw wystąpić, ponieważ nie jest on wypłacany automatycznie, gdy dana osoba odejdzie. Pamiętajmy także, że wybór firmy pogrzebowej musi być szybki, najlepiej by ciało zmarłego od razu zabrał z naszego domu karawan należący do konkretnej firmy pogrzebowej. Wtedy formalności jest najmniej. Dlatego jeśli wśród naszych bliskich jest ktoś, kto właśnie dożywa swojego wieku, dobrze jest już zawczasu znaleźć dobry zakład pogrzebowy i zapisać sobie jego numer kontaktowy w telefonie, na wszelki wypadek.

Naszym zdaniem: http://jakubisiak.eu/zaklad-pogrzebowy-warszawia-ochota/